Półmaraton Słowaka


III Grodziski Półmaraton "Słowaka" za nami!

Zakończył się już III Grodziski Półmaraton Słowaka! Bieg, który z roku na rok zyskuje coraz szersze grono sympatyków, a co za tym idzie już dwukrotnie został przez biegaczy wyróżniony. W roku 2007 uznano go organizacyjnym debiutem roku i przyznano nagrodę „Filipidesa”, w roku 2008 otrzymaliśmy tytuł „Złoty Bieg” – za najlepiej zorganizowaną imprezę biegową w Polsce. Te nagrody to nie tylko powód do dumy i satysfakcji, ale zobowiązanie do wytężonej pracy, aby wszyscy uczestnicy grodziskiego biegu ponownie wyjechali z naszego miasta zadowoleni.
 Tegoroczny bieg odbył się w dniu 14 czerwca i poświęcony był 5 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tradycyjnie Biuro Zwodów czynne było od wczesnych godzin porannych. O godzinie 10:40 Grodziska Orkiestra Dęta pod batutą Stanisława Słomińskiego w uroczystym przemarszu poprowadziła biegaczy na grodziski Stary Rynek – gdzie, wszystkich powitał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański. Na starcie stanęło 842 biegaczy, tym samym pobity został rekord frekwencji. Punktualnie o godzinie 11:00, głośny wystrzał z armatki rozpoczął III Grodziski Półmataron „Słowaka” na dystansie 21 kilomertów i 97 metrów. Jak zawsze dopisała pogoda i wspaniała grodziska publiczność, która żywiołowo na całej trasie i mecie dopingowała zawodników. W tym roku każdy z zawodników po ukończeniu Biegu otrzymał na telefon komórkowy informację o uzyskanym wyniku. Dodatkowo zawodnicy mają możliwość zakupienia profesjonalnych zdjęć z biegu, wykonanych przez Firmę Foto Maraton. Po ukończeniu zawodów każdy zawodnik otrzymał okolicznościowy medal, mógł poczęstować sie pyszną”pajdą” chleba ze smalcem i ogórkiem, uraczyć się plackiem oraz kawą lub zjeść kiełbaskę i leczo z pieczarek. Uczestnicy biegu  otrzymali także butelkę wody i napój izotoniczny.
Specjalnie dla zawodników na macie postawiono szpital polowy z pełną obsługą medyczną, mobilnymi ratownikami medycznymi i dodatkowym punktem medycznym na trasie.
Ostateczne wyniki III Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” 2009:

Klasyfikacja generalna mężczyzn:

1. Marcin Fehlau
2. Dariusz Kruczkowski
3. Maciej Łucyk
4. Michał Markowski
5. Klaudiusz Kozłowski
6. Dymitro Ukrosadchyi

Klasyfikacja generalna kobiet:

1. Agnieszka Janasiak – nowy rekord trasy
2. Natalia Lehonkova
3. Ewa Grzesik
4. Tetiana Medunytsia
5. Maria Kawiorska
6. Dorota Przybysz

Wszystkie wyniki znaleźć można tutaj:
http://www.logw.pl/Biegi/wyniki_2008.pdf
http://www.maratonypolskie.pl/wyniki/2008/groslo08.xls

Po uroczystej dekoracji zawodników w poszczególnych kategoriach przyszedł czas na wylosowanie z pośród wszystkich, którzy ukończyli bieg – nagrody głównej – telewizora LCD. Ostatecznie szczęśliwym posiadaczem nagrody został Pan Grochocki Wojciech z Poznania.
Serdeczne słowa podziękowania organizatorzy kierują do firm i instytucji, które wsparły finansowo i organizacyjnie tą wspaniałą imprezę biegową. Nie można też zapomnieć o wolontariuszach za nieocenioną pomoc.
Organizatorzy dziękują, także mieszkańcom Grodziska Wielkopolskiego, za wspaniały doping na całej trasie biegu, jednocześnie przepraszają za powstałe utrudniania związane z ograniczeniami w ruchu drogowym.
Już dziś zapraszamy wszystkich na IV Grodziski Półmaraton „Słowaka” 2010!
 
Do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRONAT HONOROWY

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIGO

Główny patron biegu

Sponsorzy III Grodziskiego Maratonu 2009

 

 

 

 

 

   

 

 

  

 

 


 

 


 

 Oddział w Zielonej Górze
 


 

 

PATRONAT MEDIALNY

 

Wejście na stronę Półmaratonu "Słowaka"

„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim