Ekologiczne rozpalanie w piecu zyskuje kolejnych zwolenników

         Kolejni mieszkańcy naszego miasta przekonali się do rozpalania w piecu "metodą od góry". Skąd dowiedzieli się o tej ekologicznej metodzie? Z ulotek informacyjnych rozprowadzanych przez pracowników Urzędu Miejskiego, z pokazu przeprowadzonego na targowisku miejskim oraz podczas prowadzonych kontroli. Co ich przekonało? Chęć wypróbowania czegoś nowego oraz podjęcia próby zmniejszenia ilości dymu z komina podczas tradycyjnego rozpalania.
Z czym trzeba się liczyć na początku? Z troszkę dłuższym czasem rozpalania, związanym z poprawnym ułożeniem warstw oraz wolniejszym zajmowaniem się opału. Wskazana jest więc odrobina cierpliwości, którą rekompensuje natychmiastowy efekt, którym jest dłuższe utrzymywanie się ciepła, mniejsza ilość zużytego opału oraz wielokrotnie mniejsza ilość dymu wydobywającego się z komina.  

Dlaczego warto poznać, spróbować i polecać tę metodę?
Bo jest najlepsza pod każdym względem - mówią nasi rozmówcy. Jak się raz dobrze rozpali, to o wiele rzadziej trzeba schodzić do piwnicy. Oszczędność na ilości opału jest widoczna gołym okiem. Choć dłużej się rozpala, to i tak mniej czasu spędza się w kotłowni, ale co najważniejsze.... nie dokładamy własnej cegiełki do zatruwania siebie i sąsiadów.
Nasi pionierzy ekologii otrzymali unikatowe upominki, w postaci magnesów "palę nie byle czym, palę nie byle jak" z limitowanej edycji oraz ekologiczną rozpałkę. 

Szanowni Państwo,
jeśli wypróbowaliście metodę rozpalania "od góry", spodobała się Państwu i chcielibyście podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą z innymi, prosimy o kontakt z Wydziałem ds. Wsi i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim, tel. 61 44 53 074, e-mail: zielenmiejska@grodzisk.wlkp.pl

Najchetniej czytane

2019-05-07
Selekt - zmiany w przepisach od 2020 roku
2019-05-13
Obchody 100 lecia Aeroklubu Polskiego w Poznaniu na lotnisku w Kąkolewie
2019-05-09
99. urodziny Pani Heleny
2019-05-16
Rodzinny Rajd Rowerowy - Zapraszamy
2019-05-17
Zapraszamy na promocję produktów i eko-przygodę
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim