Grodziski Alert Smogowy

Szanowni Państwo,

wszyscy mamy dość trucia gryzącym dymem z kominów, nieczystego  powietrza i nieustannych alertów ostrzegających przed wychodzeniem z domu.
Choć wiemy, jak uciążliwy i niebezpieczny jest smog, wielu z nas nie ma świadomości co tak naprawdę przyczynia się do jego powstawania. Efektem tego są kominy domostw ziejące duszącym dymem.
To smutne, że pomimo podejmowanych dotąd działań profilaktycznych i edukacyjnych, nawzajem się podtruwamy. Istotnym jest właśnie fakt, że skutki niewłaściwych postaw części mieszkańców naszego miasta ponosimy wszyscy. I nie jest to wydumany problem. Alergie, astma, kaszel, a także choroby nowotworowe, to smutne rezultaty działań tych, którzy nie zważając na nasze wspólne dobro palą w piecach byle czym.
Dlatego, w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim zawiązała się międzywydziałowa grupa, której celem jest opracowanie i wdrożenie skutecznych działań antysmogowych. Do współpracy zaproszono również młodzież grodziskich szkół średnich. Zakładamy, że krąg osób współpracujących będzie się poszerzał. 
Pierwsza grupa działań będzie miała charakter informacyjno-edukacyjno-uświadamiający. Będą one kierowane do różnych grup społecznych i wiekowych, za pomocą różnych środków i kanałów komunikacyjnych.
Nasze działania będą stopniowo wdrażane, a ich efekty monitorowane pod kątem skuteczności.
Cel jest jeden – poprawa jakości powietrza w gminie Grodzisk Wielkopolski.

Najchetniej czytane

2019-05-07
Selekt - zmiany w przepisach od 2020 roku
2019-05-09
99. urodziny Pani Heleny
2019-05-06
Jubileusz małżeński
2019-05-13
Obchody 100 lecia Aeroklubu Polskiego w Poznaniu na lotnisku w Kąkolewie
2019-05-06
Harmonogram mycia i dezynfekcji pojemników na odpady
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim