Informacja

W nawiązaniu do artykułu pt. „Inwestor chce wybudować galerię w Grodzisku, ale …”, który ukazał się w tygodniku regionalnym „Dzień Nowotomysko-Grodziski” w dniu 13 października 2020r. informuję, że możliwość lokalizacji obiektów handlowych, w tym o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 przewiduje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w rejonie ul. Zielonogórskiej i ul. Poznańskiej. Obszar na tego typu inwestycje wynosi ok. 5,4 ha, co faktycznie umożliwia zlokalizowanie nawet dwóch galerii handlowych.
W razie zamiaru realizacji galerii handlowej na tych terenach, Inwestor nie musi na to uzyskiwać zgody lokalizacyjnej od samorządu Gminy Grodzisk Wielkopolski, ani nie musi występować o tzw. warunki zabudowy.
Pragnę jednocześnie przypomnieć, że wspomniany wyżej miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, zezwalający na umiejscowienie galerii handlowych, powstał na wniosek właścicieli tych terenów i w oparciu o przedstawioną koncepcję budowy obiektu.
 
Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego
/-/ Piotr Hojan

Najchetniej czytane

2020-07-30
Stan epidemiologiczny na dzień 29 lipca 2020 roku
2020-10-19
Skrzynka podawcza w Urzędzie Miejskim
2020-07-14
SERCE na nakrętki
2020-07-21
Podsumowanie konkursu na najpiękniejszy balkon i ogród przydomowy
2020-07-13
Konkurs na najpiękniejszy balkon i ogródek przydomowy w naszej gminie
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim