Kłopoty tych, którzy wciąż nie widzą problemu

Trwają kontrole tego, czym nasi mieszkańcy palą w piecach. Jest coraz lepiej. Systematyczna praca, pozwoliła wyeliminować większość źródeł zanieczyszczenia powietrza. Niektóre interwencje skończyły się nałożeniem mandatu, w innych właściciele posesji zostali pouczeni.
W trakcie kontroli palenisk w dniach 17  i 18 stycznia pracownicy Urzędu Miejskiego i funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim skontrolowali kolejne nieruchomości na terenie gminy.
W jednym przypadku stwierdzono odpady spalane na ognisku w przydomowym ogrodzie. Sprawca ukarany został mandatem w wysokości 500 zł.
W dwóch innych przypadkach stwierdzono w pomieszczeniach zalegające odpady po meblach.
Nakazano właścicielom nieruchomości pozbycie się ich zgodnie z regulaminem czystości i porządku w wyznaczonym terminie oraz zapowiedziano re-kontrole przy udziale Policjantów.  
Informujemy, że kontrole będą przeprowadzane nadal, systematycznie do końca okresu grzewczego.
Prosimy mieszkańców o umożliwienie  dostępu do kotłowni i przeprowadzenia kontroli. Zgodnie z art. 379 Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska, upoważnieni pracownicy Urzędu, wykonując kontrolę, uprawnieni są do wstępu na teren nieruchomości w godzinach od 6.00. do 22.00.

 

Najchetniej czytane

2020-07-02
Ostatnie pożegnanie
2020-07-30
Stan epidemiologiczny na dzień 29 lipca 2020 roku
2020-06-29
Zapraszamy na Wakacyjny Rajd Nordic Walking
2020-09-14
SPRZEDAJ - WYMIEŃ na grodziskim "pchlim targu"
2020-07-14
SERCE na nakrętki
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim