Letni wypoczynek seniorów

Mimo trwającego czasu pandemii, chcąc wykorzystać środki pozyskane poprzez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim, grodziscy seniorzy postanowili skorzystać z propozycji krótkiego wypoczynku nad jeziorem w Sławie. Z zastosowaniem wszelkich środków ostrożności i wyposażeni w środki ochrony w dniu 24 sierpnia udali się do Sławy.

Projekt „I Grodziskie Senioralia 2020” został dofinansowany przez Gminę Grodzisk Wielkopolski i  uczestniczyło w nim 31 seniorów. Pobyt w Sławie sprzyjał wypoczynkowi na łonie natury, która otaczała jezioro. Spacery, poranna gimnastyka na plaży, nordic walking zalesionymi ścieżkami, zwiedzanie miasteczka z przewodnikiem  przyczyniły się do aktywnego wypoczynku. Wieczorne spacery po podświetlonym molo budowały niezapomniany nastrój. Podczas wyjazdu seniorzy korzystali  z sauny, jacuzzi, gry w bilard, gier planszowych. Grupa miała zorganizowany  wieczorek    taneczny, cykl  zajęć z tańca z elementami gimnastyki, karaoke, seans filmowy oraz zajęcia z arteterapii, na których każdy miał  możliwość samodzielnego wykonania pamiątek z wyjazdu. Zakończenie pobytu zwieńczyła wspólna kolacja przy świecach. Wycieczka przebiegała w miłej atmosferze sprzyjającej nawiązywaniu przyjaźni, a jej uczestnicy chętnie angażowali się w różnego typu aktywności.

Informacja Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim.

 

 

Najchetniej czytane

2020-07-02
Ostatnie pożegnanie
2020-07-30
Stan epidemiologiczny na dzień 29 lipca 2020 roku
2020-09-29
SPRZEDAJ - WYMIEŃ na grodziskim "pchlim targu" w dniu 3 października
2020-06-29
Zapraszamy na Wakacyjny Rajd Nordic Walking
2020-07-14
SERCE na nakrętki
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim