Pasja receptą na długie i szczęśliwe życie

Aktywne życie sprawia, że wiek staje się tylko liczbą, a sprawność pozwala na realizowanie swoich pasji przed długie lata. Dowodem na tę teorię mogą być zawody wędkarskie dla seniorów 60+, rozegrane w sobotę 26 września 2020 roku na stawie w Parku Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim.
Do rywalizacji stanęło ponad 30 wędkarzy, którzy przez 4 godziny walczyli o miano najlepszego.
Ostatecznie zwycięzcą został Stanisław Paszkowski z wynikiem 5,590 kg ryb.  II miejsce zajął Marek Stefaniak - 3,205kg ryb, a III miejsce wywalczył Zbigniew Godziszewski z wynikiem 3,200kg. Największą rybę zawodów złowił Marek Stefaniak, był to karaś o wadze 1,760kg. Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy startujący upominki.
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom wspaniałej pasji i uzyskanych wyników pogratulował  również Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan.
Przygotowaniem organizacją i przeprowadzeniem zawodów zajęło się grodziskie koło PZW nr14. Zawody sędziowali sędzia główny Krzysztof Nadobnik, sekretarz zawodów Michał Nadobnik i sędzia wagowy Rafał Juchacz.
Zawody zorganizowano dzięki środkom finansowym pozyskanym z UM Grodzisk Wielkopolski i Starostwa Powiatowego oraz koła PZW nr14 Grodzisk Wielkopolski.
Puchary,  nagrody i upominki wręczali uczestnikom Burmistrz Piotr Hojan, Przewodniczący Rady Powiatu Sebastian Skrzypczak, Vice Starosta Sławomir Górny i Prezes PZW Nr Grodzisk Wlkp. Krzysztof Nadobnik.