Kontynuuj W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika.
Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w "Polityce Cookies".

Podaj adres e-mail

jeśli chcesz być informowany o nowościach pojawiających się w naszym serwisie.

aby usunąć swój adres wpisz adres e-mail i kliknij wypisz

Przyjacielska wizyta gości z Grodziska w Grodzisku Wielkopolskim

W dniach od 8 do 13 maja w Grodzisku Wielkopolskim przebywała 30-osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami z gminy partnerskiej Grodzisk na Podlasiu. Współpraca pomiędzy naszymi gminami trwa od 2011 roku. Jej celem jest przede wszystkim poznanie kultury i tradycji zaprzyjaźnionych regionów, a także wzajemna integracja młodzieży. Podczas pobytu w naszym mieście, młodzież między innymi odwiedziła miejsca związane z historią i tradycją Wielkopolski, a także poznała historię naszego miasta. Goście odwiedzili grodziskie Liceum Ogólnokształcące, którego uczniowie skupieni w Klubie Ekologicznym Ekosłowak w poprzednich latach mieli okazję zobaczyć region Podlasia oraz grodziskie Gimnazjum w którym uczą się ich rówieśnicy. Podczas spotkania w ratuszu, Burmistrz Henryk Szymański przybliżył młodzieży specyfikę naszej gminy. Na pamiątkę spotkania, młodzież z dwóch zaprzyjaźnionych gmin na terenie Centrum Ekologiczno – Edukacyjnego „Pod Chmurką” posadziła drzewo przyjaźni. Grupa wróciła do domu pełna pozytywnych wrażeń w sobotę 13 maja.

29 maja natomiast, na Podlasie wyjedzie grupa z klubu „Ekosłowak”. Wyjazd ten jest formą podziękowania młodzieży za ich całoroczne zaangażowanie w proekologiczną działalność Gminy Grodzisk Wielkopolski.

1/26