Równe szanse dla młodzieży

W środę 6 listopada w Grodziskiej Bibliotece Publicznej odbyły się praktyczne warsztaty dotyczące grodziskiej młodzieży, problemów tego środowiska, jego potrzeb i oczekiwań oraz koncepcji funkcjonowania młodych ludzi w przestrzeni miejskiej.
W dwóch odrębnych grupach pracowała reprezentacja grodziskiej młodzieży oraz dorośli reprezentujący instytucje publiczne, służby mundurowe, organizacje pozarządowe współpracujące z dziećmi i młodzieżą.
Obydwie grupy szukały odpowiedzi na pytania jaka jest młodzież, co determinuje jej zachowania, jak wspierać ludzi młodych, czego od nich oczekiwać, jakie powinny być warunki owocnej współpracy międzypokoleniowej.
W warsztatach udział brali również zaproszeni goście specjalni - Pani Magdalena Rożek, p.o. kierownika biblioteki w Zbąszyniu wraz z grupą młodzieży, która od roku 2016 bierze aktywny udział w programie "Równać Szanse", którego głównym celem jest wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o to, by młodzież z mniejszych miast miała szansę nauczyć się samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone sobie cele, i odważnie, bez kompleksów, realizować swoje  marzenia. Goście, podczas warsztatów przedstawili swoje doświadczenia w zakresie współpracy, sukcesy, a także trudności, które taka współpraca niesie.
Efektem warsztatów jest ogromna ilość niezwykle ciekawego materiału do dalszych badań i analiz. Posłuży on do stworzenia diagnozy środowiska grodziskiej młodzieży, która będzie podstawą do wspólnego planowania jak najbardziej skutecznych i trafnych rozwiązań i działań pod kątem współpracy z młodzieżą.
Wszystkim osobom uczestniczącym w warsztacie, zarówno młodzieży, jak i dorosłym oraz gościom ze Zbąszynia serdecznie dziękujemy za przybycie i aktywny udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że było ono dla wszystkich bardzo ciekawym doświadczeniem i okazją do przemyśleń. 

 

Najchetniej czytane

2019-12-23
Harmonogram odbioru odpadów na rok 2020
2019-11-29
Afrykański Pomór Świń
2020-01-08
Grodziskie licytacje WOŚP
2019-11-13
Informacja Związku Międzygminnego Centrum Zagospodarowania Odpadów SELEKT
2019-12-03
Lodowisko czynne od piątku, 6 grudnia 2019 roku!
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim