Tak dbamy o tych których kochamy?

Od ponad roku prowadzimy systematyczną kampanię zmierzającą do uświadomienia mieszkańcom problemu smogu w naszej gminie. W ramach pokazów prawidłowego rozpalania w piecu przedstawiliśmy, jak wiele każdy z nas może zdziałać dla czystego  powietrza, angażując tylko odrobinę więcej czasu i trochę dobrych chęci.
Wydrukowaliśmy setki ulotek informacyjnych i instruktażowych.
Niestety, jeden dymiący komin potrafi zatruć powietrze w obrębie kilku ulic, a kilkanaście kominów zabija czyste powietrze w całym mieście. 
Pamiętajmy, problem smogu to nie problem Urzędu Miejskiego, to nasza wspólna sprawa. Przecież wszyscy oddychamy tym samym powietrzem. 
Aby na co dzień przypominać mieszkańcom i zachęcać do podjęcia wysiłku, by nie truć i nie dymić, w budynku gminnym  przy ul. Szerokiej zamieściliśmy czasową prezentację dymiących kominów.
Mamy świadomość, że niekiedy  pomimo chęci i dobrego opału, problem stanowi sam piec z wymuszonym obiegiem powietrza.
Celem wystawy jest pokazanie, jakie ilości trujących substancji uwalniają się przy rozpalaniu w jednym tylko piecu, co mnożone przez ilość kominów wskazuje skalę problemu.

Najchetniej czytane

2020-02-27
Harmonogram odbioru odpadów na marzec 2020 r.
2020-03-25
Harmonogram odbioru odpadów do maja 2020 roku
2020-05-18
Gospodarka odpadami w gminie Grodzisk Wielkopolski - harmonogram na 2020 rok
2020-03-31
KORONAWIRUS
2020-04-24
Oświadczenie Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim