Wypoczynek letni 2019 w szkołach gminy Grodzisk Wielkopolskim

W dniach od 24 czerwca do 5 lipca 2019 r. w szkołach podstawowych gminy Grodzisk Wielkopolski odbył się wypoczynek letni zorganizowany dla dzieci i młodzieży. Wypoczynek zorganizowały: Szkoła Podstawowa Nr 1 im Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp., Szkoła Podstawowa Nr 2  im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp., Szkoła Podstawowa Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wlkp., Szkoła Podstawowa w Grąblewie, Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ptaszkowie.
Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach od 9:00 do 13:00 pod opieką nauczycieli. W tegorocznym wypoczynku wzięło udział 242 uczniów.
Podczas wypoczynku letniego w czasie codziennych zajęć zorganizowane zostały dla dzieci spotkania z policjantami z Komendy Powiatowej Policji i strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wlkp., a także ciekawe zajęcia w szkołach, tj. plastyczne, muzyczne, taneczne, zawody sportowe oraz gry miejskie. Uczniowie spędzali aktywnie czas na pływalniach Wolsztyna oraz Tarnowskich Termach w Tarnowie Podgórnym. Zorganizowano przejażdżki drezynami z Ujazdu, wycieczki do Parku Zabaw Bogilu w Wiosce, Parku Miniatur "Nenufar" w Kościanie, „Zielonej Osady” do Zamysłowa oraz do Sulechowa do 5 Lubuskiego Pułku Artylerii. Półkoloniści zwiedzili Nowe i Stare ZOO w Poznaniu, Skansen w Wolsztynie, Muzeum Ziemi Grodziskiej oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu w Szreniawie. Nie zabrakło także wyjazdów do Jump Areny oraz na seanse filmowe do kina w Poznaniu.
Jak co roku, półkolonie dostarczyły dzieciom i młodzieży wielu pozytywnych emocji.
Na czas trwających jeszcze wakacji, wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy wielu jeszcze pozytywnych  i bezpiecznych przygód oraz dużo słonecznych dni.

 

 

 

 

Najchetniej czytane

2019-12-23
Harmonogram odbioru odpadów na rok 2020
2019-11-29
Afrykański Pomór Świń
2020-01-08
Grodziskie licytacje WOŚP
2019-10-17
Burmistrz podziękował nauczycielom
2019-11-13
Informacja Związku Międzygminnego Centrum Zagospodarowania Odpadów SELEKT
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim