Zapraszamy wszystkich małych poszukiwaczy skarbów

Weekendowa turystyka na świeżym powietrzu, to obecnie najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na poznawanie nowych miejsc. Praktycznie każde miasto posiada dziś szlaki turystyczne, pozwalające turystom z mniej lub bardziej oddalonych miejsc poznać ciekawe miejsca, zabytki i perełki architektury.
Grodzisk Wielkopolski nie zapomniał o jeszcze jednej - bardzo ważnej grupie, dla której zbieranie nowych doświadczeń jest szczególnie cenne.
Z myślą o najmłodszych turystach powstał szlak „Małego Odkrywcy”. Aby go zdobyć, trzeba odnaleźć osiem skrzynek z pieczątkami, ukrytych w różnych częściach miasta. Odbicie wszystkich pieczątek na specjalnej mapie pozwoli najsprytniejszym na odgadnięcie hasła, a przy okazji poznacie najcenniejsze zabytki, ciekawe miejsca, symboliczne skwery i przedstawicieli dawnych mieszkańców, którzy na przestrzeni wieków, szczególnie zapisali się na kartach historii Grodziska Wielkopolskiego. 
Szlak można rozpocząć w dowolnym miejscu lub przejśc go ściśle według punktów na mapie.
Mapę, można pobrać tutaj lub odebrać w Gminnym Centrum Informacji, mieszczącym się u zbiegu ulic Szerokiej i Przemysłowej (główny deptak miasta).

Na każdego Małego Odkrywcę, który z wypełnioną mapą przyjdzie do Gminnego Centrum Informacji czeka pamiątkowy dyplom oraz niespodzianka. Gminne Centrum Informacji czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Zachęcamy do opatrzenia publikowanych na facebooku i instagramie zdjęć zrobionych na grodziskim szlaku znacznikiem #maliodkrywcy.

 

Najchetniej czytane

2020-07-30
Stan epidemiologiczny na dzień 29 lipca 2020 roku
2020-10-19
Skrzynka podawcza w Urzędzie Miejskim
2020-07-14
SERCE na nakrętki
2020-07-21
Podsumowanie konkursu na najpiękniejszy balkon i ogród przydomowy
2020-07-13
Konkurs na najpiękniejszy balkon i ogródek przydomowy w naszej gminie
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim