Zawsze jesteśmy na pTAK !!!

Miesiąc luty to okres przeglądu oraz czyszczenia budek lęgowych, zamontowanych w minionych latach na terenie miasta. W ramach programu "Czysta i Zielona Gmina Grodzisk Wielkopolski"  w czwartkowe, piękne południe, zamontowaliśmy kolejnych trzydzieści ptasich "M - 1" (łącznie mamy już 130 sztuk) dla jeżyków, sikorek, szpaków, mazurków, wróbli oraz innych skrzydlatych przyjaciół. Do akcji wieszania budek zaproszone zostały dzieci z przedszkola im. Krasnala Hałabały w Grodzisku Wielkopolskim. Maluchy z grup: Wróbelki, Mrówki, Sójki oraz Sikorki wraz z nauczycielkami, z dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem przyglądały się montażowi budek oraz wysłuchały informacji na temat zasad i celowości wieszania domków dla ptaków. Nowe domki zostały zawieszone na terenie Parku Miejskiego, Centrum Edukacyjno- Ekologicznego pod Chmurką oraz przy ul. Kasztanowej, 3 Maja, Nowotomyskiej, Placu Anny, Starym Rynku, Placu Powst. Wielkopolskich.
Budki lęgowe zostały wykonane oraz zamontowane w ramach programu resocjalizacji przez wychowanków Zakładu Poprawczego w Grodzisku Wielkopolskim pod fachowym nadzorem dyrektora Sebastian Szwedzińskiego oraz instruktorów zawodu Roberta Chrzanowskiego i Stanisława Ludwiczaka.
Budki lęgowe w naszym otoczeniu dają nie tylko możliwość obcowania z pięknem przyrody, ale pełnią również walory edukacyjne, uwrażliwiają na potrzeby środowiska naturalnego i ukazują jego wpływ na życie człowieka. Miejsca lęgowe dla ptaków sprzyjają rozwojowi różności gatunków i przywracają biorównowagę w przyrodzie, a same ptaki w naturalny sposób niszczą szkodniki.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wykonywania budek lęgowych oraz wieszania ich na terenie własnych nieruchomości, udokumentowania wykonanej pracy, a my chętnie zaprezentujemy zdjęcia naszym  mieszkańcom.

 

Najchetniej czytane

2019-05-07
Selekt - zmiany w przepisach od 2020 roku
2019-05-09
99. urodziny Pani Heleny
2019-05-31
Kalendarium wydarzeń - czerwiec 2019
2019-05-06
Jubileusz małżeński
2019-05-21
Ogłoszenie o konkursie
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim