Dzień bez śmiecenia - #zaczynamodsiebie

W DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA #ZaczynamOdSiebie

Gmina Grodzisk Wielkopolski zachęca do włączenia się w XIII edycję Ogólnopolskiej Akcji #zaczynam od siebie, prowadzonej przez Organizację Odzysku Opakowań S.A. Rekopol.
Celem akcji jest między innymi przypomnienie, co każdy z nas może zrobić dla naszej planety i jak nasze codzienne wybory wpływają na ilość produkowanych śmieci.
Zachęcamy, aby na początek każdy z nas podjął proste działania, które ograniczą ilość odpadów trafiających na składowiska lub co gorsza do środowiska. Jak się okazuje, prostymi zmianami możemy zmniejszyć nasz negatywny wpływ na środowisko.
- Po pierwsze UNIKAM - czyli świadomie rezygnuję z produktów jednorazowego użytku, kupowania rzeczy bez zbędnych/nadmiernych opakowań, korzystania z pojemników wielokrotnego użytku.
- Po drugie PLANUJĘ.  - czyli robię przemyślane zakupy, planuję najbliższe menu oraz przygotowuję potraw z wykorzystaniem produktów, które mam już w lodówce.
- Po trzecie SEGREGUJĘ. - bo choć w wielu gminach (także w naszej) obowiązuje system segregacji, wiele osób wciąż ma dylematy, kłopoty i problemy z prawidłową segregacją.
- Po czwarte WYKORZYSTUJĘ.  - czyli nie wyrzucam a oddaję lub odsprzedaję niepotrzebne rzeczy, by mogły być raz jeszcze wykorzystane. Ponadto kupuję z rozmysłem, by jak najdłużej korzystać z zakupionych rzeczy.

 Więcej informacji na temat akcji: www.facebook.com/dzienbezsmiecenia, www.dzienbezsmiecenia.pl.

 

Najchetniej czytane

2020-02-27
Harmonogram odbioru odpadów na marzec 2020 r.
2020-03-25
Harmonogram odbioru odpadów do maja 2020 roku
2020-05-18
Gospodarka odpadami w gminie Grodzisk Wielkopolski - harmonogram na 2020 rok
2020-03-31
KORONAWIRUS
2020-04-24
Oświadczenie Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim