Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Grodzisku Wielkopolskim

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

     W piątek, 8 maja, w Grodzisku Wielkopolskim odbył się dzień Bibliotekarza i Bibliotek inaugurujący zarazem XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”.

Podczas uroczystości Samorząd Grodziski reprezentowali Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Karolina Nadobnik.
 
Uroczystość z udziałem bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu, bibliotekarzy szkolnych, dyrektorów grodziskich szkół średnich i podstawowych oraz dyrektorów i pracowników instytucji  kultury  było wspaniałą okazją do złożenia życzeń i podziękowań za ich wkład w popularyzację czytelnictwa, upowszechnianie wiedzy oraz organizowanie wielu wydarzeń kulturalnych.

    Życzenia pomyślności, nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy, a także wielu jeszcze pomysłów w promowaniu czytelnictwa złożyli także dyrektorzy grodziskich szkół i instytucji kultury.

      W części artystycznej spotkania, zgromadzeni goście wysłuchali wspaniałego koncertu Eweliny Rajchel & Piotra Kałużnego, którzy zaprezentowała najpiękniejsze polskie standardy jazzowe. 

 

Najchetniej czytane

2025-02-07
Gminny Konkurs Wiedzy o Grodzisku Wielkopolskim
2025-02-03
3 Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym za nami!
2026-03-20
Grodziski Jarmark Wielkanocny 29 marca 2026 roku
2026-05-11
Otrzymaliśmy dofinansowanie na budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej Nr 4
2026-03-24
Podsumowanie konkursu Nasz Trzeźwy Umysł