DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK
W piątek, 8 maja, w Grodzisku Wielkopolskim odbył się dzień Bibliotekarza i Bibliotek inaugurujący zarazem XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz”.
Życzenia pomyślności, nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy, a także wielu jeszcze pomysłów w promowaniu czytelnictwa złożyli także dyrektorzy grodziskich szkół i instytucji kultury.
W części artystycznej spotkania, zgromadzeni goście wysłuchali wspaniałego koncertu Eweliny Rajchel & Piotra Kałużnego, którzy zaprezentowała najpiękniejsze polskie standardy jazzowe.