W poniedziałkowe przedpołudnie 1 czerwca 2026 roku, Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim na kilka godzin przejęła młodzież z Młodzieżowej Rady Gminy. Młodzi radni spotkali się w Burmistrzem Grodziska Wielkopolskiego Piotrem Hojanem, uczestniczyli w krótkiej naradzie naczelników, by następnie spędzić nieco czasu w poszczególnych wydziałach, poznając ich specyfikę. Druga część upłynęła na odwiedzeniu Oczyszczalni Ścieków na terenie Grodziskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, zwiedzaniu Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Mikołajczyka, by zakończyć dzień na zwiedzeniu powstającego Basenu Letniego przy ul. Zbąszyńskiej. Młodzieży towarzyszył Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Marcin Brudło.