Grodzisk Games Day za nami. Dziękujemy za udział i wspólną zabawę.

Miniona sobota, 19 listopada minęła w naszym mieście pod znakiem Grodzisk Games Day. To był dzień pełen emocji, świetnej zabawy, rywalizacji sportowej, turniejów, warsztatów i wielu innych atrakcji.

Jednym z głównych wydarzeń był turniej FIFA 2023. Wyłonienie mistrza spośród 64 zawodników zajęło około 8 godzin. Tegorocznym zwycięzcą został Tomasz Nowak. II miejsce zajął Radosław Przybylski. Na miejscu III uplasował się Jakub Stachowiak. Serdecznie dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim za obsługę turnieju.

Niemniej emocji wzbudził turniej Deluxe Ski Jump. W turnieju rozegranym na siedmiu skoczniach najlepszy był Łukasz Kośka, który zajął I miejsce. II miejsce wywalczył Tomasz Kańduła, a na III uplasował się Wojciech Kośka.

20 śmiałków mierzyło się w turnieju wiedzy o piłce nożnej. Tutaj najlepszy okazał się Tomasz Kańduła. II miejsce zajął Michał Klepczuk, a III - Bartosz Stachowiak.

Turniej o Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego w grze Rummikub rozegrali seniorzy wraz z grupą wolontariuszy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim. Zwycięzcą turnieju została pani Cecylia Michałowska.

UKS Dyskobolia Grodzisk wyłonił mistrzów w strzale do bramki z pomiarem prędkości oraz w celności strzałów w piłkarskim darcie. Te akt akcje, wraz z oktagonem piłkarskim 1:1, były dostępne dla wszystkich chętnych przez cały dzień.

Ogromnym zainteresowaniem i to nie tylko najmłodszych uczestników cieszyło się stanowisko ucznia ZST w Grodzisku Wielkopolskim Kacpra Gasieckiego (RC Workshop).  Kacper - pasjonata modelarstwa RC, postanowił pokazać i udostępnić odwiedzającym własnoręcznie wykonane modele, sterowane za pomocą fal elektromagnetycznych. Wraz z nim, na naszej imprezie pojawili się przedstawiciele Wielkopolskiego Stowarzyszenia Modelarzy, za co serdecznie dziękujemy.

Przez cały dzień, do dyspozycji były również symulatory VR. Chętni mogli poczuć się jak kierowcy wyścigów Formuły 1, ale też poczuć emocje na przykład zjeżdżając rollercoasterem. Popularne niegdyś Flippery cieszyły zarówno dorosłych, którzy dobrze znają je z czasów swojej młodości, jak i młode pokolenie, które miało okazję je poznać.

Stanowisko Politechniki Poznańskiej obfitowało w wiele różnorodnych propozycji. Najmłodsi mogli zbudować własną rakietkę i wystrzelić ją w powietrze przy użyciu sprężonego powietrza. Przy okazji, chętni mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek oraz zobaczyć na własne oczy zbudowaną przez studentów rakietę, bolid formuły 1, a także spróbować swoich sił w symulatorze lotów.

Klub strzelecki GRYF udostępnił swoje laserowe stanowiska strzeleckie.

Klub Sportowy Warta Poznań także był z nami, prezentując asortyment klubowych gadżetów.

Planszownia Grodzisk, Stowarzyszenie Fantastyki Manga Anime, Stowarzyszenie Brydża Sportowego REBID, seniorzy ze stanowiskami warcabowymi, to dodatkowe stanowiska, gdzie można było poznać tradycyjne i współczesne gry niewymagające elektroniki.

Informatycy Urzędu Miejskiego udostepnili niezwykle interesującą wystawę, która w pigułce pokazała, jak zmieniała się komputeryzacja Urzędu Miejskiego na przestrzeni lat. 

Stoisko gastronomiczne zapewniła restauracja Schabowy & Sałata.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizacjom, które włączyły się w przygotowanie w przebieg tego wydarzenia. Państwa udział i zaangażowanie bardzo ubogaciły ofertę Grodziskiego Dnia Gier.

Serdecznie dziękujemy również wszystkim uczestnikom oraz sponsorom (Frankiewicz ENERGY, Bank Spółdzielczy w Grodzisku Wielkopolskim, Browar w Grodzisku Wielkopolskim, Warta Poznań S.A.) którzy wsparli nas finansowo i rzeczowo, a także firmie VRTeam za profesjonalizmi współpracę na najwyższym poziomie. 

Będziemy wdzięczni, za każdy komentarz na naszym profilu FB, w którym wyrazicie swoją opinię, czy to nowe w naszej gminie wydarzenie spodobało się Wam oraz co sądzicie o jego kontynuacji w przyszłości.

 

Najchetniej czytane

2022-10-28
Plan dystrybucji preparatu ze stabilnym jodem w razie zagrożenia na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski
2022-10-03
Grodziska Gminna Rada Seniorów
2022-09-06
Uwaga! w niedzielę, 11 września wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z organizacją biegu II Grodziska Dycha Julka.
2022-11-17
Preferencyjny zakup węgla
2022-10-17
Lista złożonych ofert w trybie 19a.