Grodziskie Piwobranie 2022 - do zobaczenia za rok

W miniony weekend, od 17 do 19 czerwca 2022 świętowaliśmy Grodziskie Piwobranie, czyli wydarzenie o najdłuższych tradycjach w naszym mieście.

Po pandemicznej przerwie znów mogliśmy ze strefy on-line przenieść się do centrum miasta. Turnieje sportowe, koncerty, pokazy, wystawy, giełdy, konkursy odbywały zarówno w Centrum Sportu, na terenie strzelnicy w Zdroju, w Centrum Kultury RONDO w Grodziskiej Hali Sportowej na Starym Rynku no i oczywiście w parku miejskim.

Wszystko zaczęło się od średniowiecznej żakinady, w której ulicami miasta przeszli przebrani uczniowie grodziskich szkół, a wraz z nimi Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan.

Największym wydarzeniem, które zgromadziło w parku miejskim prawdziwe tłumy był koncert Smolastego w piątkowy wieczór. Inne ciekawe propozycje to koncert Mrozu, Elektrycznych Gitar, zespołu Córy, Nadmiar, Aleksandry Szwed czy zabawa przy muzyce DJ Qby.

Ponadto, jak co roku odbył się konkurs piw domowych, otwarcie browaru dla pełnoletnich zwiedzających, konkurs na zakąskę piwną, giełda birofiliów, turnieje sportowe.

Była też kolejna odsłona nocnego rajdu nordic walking „w poszukiwaniu kwiatu paproci”. Cieszy nas, że ta propozycja cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Nocny spacer po lesie to bowiem niecodzienna przygoda.

Podobnie Gra Miejska. Przejście szlakiem tradycji piwowarskich miasta, sięgających okresu średniowiecza z roku na rok przyciąga coraz więcej osób. Liczymy, że za rok chętniej skorzystają z niej również mieszkańcy naszej gminy.

Jak co roku firma Maxoil w sobotę testowała bezpieczeństwo naszych aut. Była też prezentacja zabytkowych pojazdów.

Serdecznie dziękujemy za Państwa udział i liczymy, że za rok spotkamy się ponownie w Grodzisku Wielkopolskim i spędzimy razem trzy kolejne, emocjonujące dni.

Do zobaczenia za rok!

Najchetniej czytane

2022-06-17
Wniosek PESEL - Додаток PESEL
2022-06-21
DZISIAJ MIJA OSTATNI DZIEŃ BY ZŁOŻYĆ DELKARACJĘ DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
2022-04-28
ZARZĄDZENIE BURMISTRZA GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO
2022-05-05
Podpisanie umowy
2022-03-31
Rozbudowa drogi gminnej nr 530726P