Miało być kolorowo, miało być głośno, a przede wszystkim miało być EKOLOGICZNIE

Niestety z powodu epidemii koronawirusa grodziski Eko-Rynek w 2020  roku musiał zostać odwołany.
Aby poczuć choć namiastkę klimatu zeszłorocznego wydarzenia, przypomnijmy sobie barwne, tętniące życiem zdjęcia przedstawiające dzieci, młodzież, mieszkańców miasta oraz pozostałych uczestników Eko-Rynku.
Kontynuując ekologiczny przekaz, dzięki naszym młodym partnerom - grupie 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim - przybliżymy Państwu kilka porad, wskazówek i pomysłów z zakresu ochrony środowiska.
Uczniowie z klasy 5A i klas 6 ze Szkoły Podstawowej Nr 4 wraz z opiekunką panią Barbarą Glinką-Polaczek biorą udział w projekcie „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020” i podjęli się ważnego zadania – zwiększania świadomości ekologicznej społeczeństwa, za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (tzw. TIK).
Po szeregu zajęć z zestawami Lego WeDo 2.0, zespół był gotowy do przygotowania ostatniego efektu pracy - makiet stworzonych z odpadów, po których miały poruszać się zbudowane i zaprogramowane przez uczniów roboty z powyższych zestawów. Niestety, epidemia uniemożliwiła uczniom dokończenie tego zadania.  Mają nadzieję, że będzie to możliwe po powrocie do szkoły, ponieważ jest to jeden z punktów promowania szkoły i projektu wśród społeczności szkolnej oraz poza nią m. in. podczas Eko-Rynku.
Mamy przyjemność przedstawienia Państwu fragment efektów ich pracy:

 Jednym z zadań zespołu było stworzenie filmów o tematyce ekologicznej, zdjęcia do nich zostały wykonane podczas wspólnego spaceru po Grodzisku Wielkopolskim w ramach zajęć z projektu:  https://youtu.be/IOTHy-iFJTs    https://youtu.be/1D-yX6Ixr-4   https://youtu.be/ULf3m0kUrP0

 Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu ekologii za pomocą quizu stworzonego za pomocą aplikacji Quizizz klikając w poniższe hiperłącze:

https://tiny.pl/77nrb

 Podczas zajęć zdalnych, w ramach projektu powstał pomysł na wykonanie gry typu Escape Room pt. „Zadymione miasto...”. Zabawa polega na wpisaniu poprawnej odpowiedzi,  co pozwala przejść do kolejnego zadania. Zapraszamy do wzięcia udziału:

https://forms.gle/WaxFWbCK7ickmsN56

 Pierwszych 10 osób, które rozwiążą „Escape Room” i wyślą prawidłowe hasło z ostatniego zadania na adres odpady@grodzisk.wlkp.pl otrzyma drobny upominek. Powodzenia!

 

 

 

Najchetniej czytane

2020-11-19
Ostatnie pożegnanie
2020-11-24
AKTUALIZACJA GODZIN! PUNKT POBRAŃ MATERIAŁU BIOLOGICZNEGO DO PRZEPROWADZENIA TESTU NA OBECNOŚĆ WIRUSA SARS-COV-2
2020-11-12
Skrzynka podawcza w Urzędzie Miejskim
2020-12-14
Rozświetlmy naszą gminę
2020-12-22
Ostatnie pożegnanie Tadeusza Pankowskiego
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim