Nadchodzą ekstremalne upały

Uwaga!
w najbliższych dniach będą nam doskwierać ekstremalnie wysokie temperatury.
Pamiętajmy, Że mogą one być niebezpieczne nie tylko dla osób starszych.
Upały sprzyjają utracie wody z organizmu, a to może prowadzić do odwodnienia, zagęszczenia krwi, spadku ciśnienia tętniczego, wzrostu akcji serca, zaburzeń elektrolitowych, nawet u ludzi młodych.
Dlatego tak ważne jest unikanie przebywania bezpośrednio na słońcu, zadbanie o prawidłowe nawodnienie, w tym uzupełnianie elektrolitów utraconych w wyniku zwiększonego pocenia się.
Długotrwałe podróże, czy nadmierny wysiłek fizyczny w takie dni również mogą być niebezpieczne, prowadząc do osłabienia organizmu. Osoby z tendencjami do chorób układu krążenia, pracujące latem na zewnątrz, są narażone na zaostrzenie dolegliwości.
Należy unikać długiego przebywania na słońcu, zwłaszcza w godzinach południowych. W nasłonecznionych lub mało przewiewnych, dusznych miejscach energia wytwarzana przez pracujące mięśnie zmienia się w ciepło, co grozi przegrzaniem organizmu. Po zakończeniu aktywnego dnia pracy, trzeba wypocząć w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
Kardiolodzy alarmują, aby "sercowcy" odczuwający drżenie, kołatanie, zawroty głowy lub niemogący złapać tchu natychmiast wzywali pogotowie.
DBAJMY O SIEBIE!

Najchetniej czytane

2024-04-22
Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko, na czas określony (zastępstwo).
2024-05-15
Ruszyły zapisy na VI Hunters Grodziski Mini Półmaraton "Słowaka"
2024-05-28
2 EDYCJA NOCNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
2024-04-24
Postanowienie Komisarza Wyborczego w Poznaniu II z dnia 18.04.2024 roku
2024-04-12
Wyniki Wyborów do Rady Gminy w 2024 roku