NOC BIBLIOTEK

W sobotę, 5 października w Grodziskiej Bibliotece Publicznej odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Impreza, objęta została Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego i przebiegała pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".
   Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania. Ta ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.
   Na uczestników, którzy zdecydowali się odwiedzić grodziską bibliotekę czekało mnóstwo atrakcji m.in.: „Biblioteka na wesoło”, gdzie Pani animatorka zapraszała dzieci do wspólnych gier i tanecznych zabaw oraz „Bookcrossingowe Koło Fortuny”, gdzie każdy kto rozwiązał poprawnie literacką zagadkę w nagrodę mógł wylosować książkę.
Dla dzieci i młodzieży przeprowadzono cieszące się ogromnym zainteresowaniem warsztaty „Edu3dKreacja” przeprowadzone przez Szkołę Szczęścia. Ich uczestnicy mogli doświadczyć rewolucji w rysowaniu i przekonać się jak to jest posiadać „magiczny ołówek”, który rysunki zamienia w rzeczywistość. W zależności od zainteresowań uczestników warsztatów długopisy 3d pomogły im stworzyć prawdziwe dzieła sztuki: motyle, miecze, trójwymiarowe okulary czy budynki.
Niewątpliwą atrakcją była możliwość poznania zawodu bibliotekarza, poszczególnych stanowisk pracy oraz prześledzić drogę książki od momentu zakupu do udostępnienia w wypożyczalni. W ramach projektu „Łączy nas Biblioteka” uczestniczący w imprezie obywatele Ukrainy mogli skorzystać z „Pogotowia językowego” – porad językowych.
    Dorośli uczestnicy mogli wypożyczyć książkę z niespodzianką oraz wymienić się książkami.
    O godz. 20.00 odbyło się spotkanie z Marcinem Brudło pt.: Arktyczna choroba – opowieść o Spitsbergenie, w którym uczestniczyło liczne grono miłośników turystyki i aktywnego wypoczynku. Marcin Brudło – prawnik, zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego tym razem zaprezentował się jako zapalony turysta i miłośnik Arktyki. W trakcie trwającego blisko dwie godziny spotkania niezwykle interesująco opowiedział o swojej wyprawie na Spitsbergen. Fotografie wykonane w trakcie wyprawy można oglądać na wystawie w Galerii Biblioteki.  

    W ten sobotni wieczór Bibliotekę odwiedziło 225 osób, które deklarowały, że chętnie tu wrócą.

/Informacja przygotowana przez Bibliotekę Publiczną w Grodzisku Wielkopolskim).

Najchetniej czytane

2020-02-27
Harmonogram odbioru odpadów na marzec 2020 r.
2020-03-25
Harmonogram odbioru odpadów do maja 2020 roku
2020-05-18
Gospodarka odpadami w gminie Grodzisk Wielkopolski - harmonogram na 2020 rok
2020-03-31
KORONAWIRUS
2020-04-24
Oświadczenie Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim