Od 1 czerwca minionego roku obowiązują nowe przepisy, które zabraniają korzystania z telefonu na przejściach dla pieszych

Powodem był wzrost liczby wypadków z udziałem pieszych, gdzie główną przyczyną był słuchawki na uszach lub wpatrywanie się przez pieszych w ekran telefonu.
Najczęściej (choć nie tylko i wyłącznie), problem dotyczy ludzi młodych, którzy pogrążeni we własnych myślach i zapatrzeni w telefony narażają siebie i innych na niebezpieczne sytuacje.
Właśnie dlatego, z inicjatywy radnego Rady Miejskiej Rafała Maluśkiego i za aprobatą Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Piotra Hojana w Grodzisku Wielkopolskim pojawiły się pierwsze oznaczenia przed przejściami dla pieszych przypominające o zakazie używania telefonów.
Mamy nadzieję, że dzięki umieszczonym napisom użytkownicy telefonów komórkowych i innych urządzeń rozpraszających uwagę przypomni sobie, że przed przejściem dla pieszych należy na tych kilkanaście sekund skupić się tylko i wyłącznie na bezpiecznym przejściu i sprawdzeniu czy możemy wejść na jezdnię Tych kilka sekund może uratować nasze zdrowie i życie.

Najchetniej czytane

2022-06-17
Wniosek PESEL - Додаток PESEL
2022-06-21
DZISIAJ MIJA OSTATNI DZIEŃ BY ZŁOŻYĆ DELKARACJĘ DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
2022-05-20
Konkursy na stanowisko dyrektora szkoły
2022-05-16
Uwaga!!! Ruszają zapisy na IV Hunters Grodziski Mini Półmaraton "Słowaka".
2022-06-13
Młodzi adepci biegania sprawdzili się w IV Hunters Grodziskim Mini Półmaratonie "Słowaka".