Polski Ład – II edycja

 Wniosek Gminy Grodzisk Wielkopolski uzyskał dofinansowanie w ramach drugiej edycji naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Projekt pod nazwą: „Budowa drogi gminnej nr 530531P od skrzyżowania z drogą gminną nr 330533P do skrzyżowania z drogą powiat. nr 2723P, gmina Grodzisk Wielkopolski wraz z oświetleniem” został objęty wsparciem w wysokości 9.500.000,00 zł, co stanowi 95% planowanych kosztów inwestycji.

Zadanie obejmuje wykonanie jezdni bitumicznej i drogi pieszo-rowerowej z kostki betonowej na odcinku o długości 1,517 km. Całość zostanie oświetlona latarniami drogowymi z energooszczędnymi oprawami typu LED.

Inwestycja wpływa na poprawę dostępności komunikacyjnej między Grodziskiem Wielkopolskim  a Słocinem, który jest najbardziej rozbudowanym sołectwem pod względem zabudowy jednorodzinnej. Nowa nawierzchnia jezdni przyczyni się do skrócenia czasu dojazdu, szczególnie w sytuacjach zagrożenia życia. Mieszkańcy wsi oraz nowego osiedla domów jednorodzinnych, budowanych wzdłuż inwestycji, będą mieli ułatwiony dojazd do placówek służby zdrowia, aptek, szkół, przedszkoli, urzędów czy instytucji.

 We wtorek, 31 maja, w Urzędzie Miejskim w Rakoniewicach, samorządowcy z powiatu grodziskiego, a wśród nich reprezentujący Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Zastępca Burmistrza Marcin Brudło odebrali symboliczne czeki, które wręczali poseł Marcin Porzucek i wojewoda Michał Zieliński.

Najchetniej czytane

2022-06-17
Wniosek PESEL - Додаток PESEL
2022-06-21
DZISIAJ MIJA OSTATNI DZIEŃ BY ZŁOŻYĆ DELKARACJĘ DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
2022-05-20
Konkursy na stanowisko dyrektora szkoły
2022-05-16
Uwaga!!! Ruszają zapisy na IV Hunters Grodziski Mini Półmaraton "Słowaka".
2022-06-13
Młodzi adepci biegania sprawdzili się w IV Hunters Grodziskim Mini Półmaratonie "Słowaka".