Szczepienie przeciw COVID - 19

Od 15 stycznia 2021 roku osoby powyżej 80 roku mogą rejestrować się na szczepienia przeciw Covid – 19, a od 22 stycznia otwarta zostanie rejestracja dla osób powyżej 70 roku życia.
Osoby w wieku 18-69 lat mogą od 15 stycznia zgłaszać chęć zaszczepienia się poprzez specjalny formularz.

Gminny koordynator ds. szczepień dostępny pod nr tel. 516 039 282, w godzinach od 7.00 do 15.00. 

Gmina zapewni dowóz do punktu szczepień osobom:

-  niepełnosprawnym tj. posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie N lub R lub odpowiednio I grupę w wyżej wymienionymi schorzeniami,

- mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Rejestrować się na szczepienie przeciw Covid-19 będzie można:

 • przez infolinię telefoniczną; 
 • przez stronę internetową pacjent.gov.pl 
 • osobiście w punkcie szczepień.

Jak działa infolinia?

Infolinia będzie dostępna pod numerami

 • 989 
 • 22 62 62 989 - dla dzwoniących z zagranicy lub tych, których operator nie obsługuje numerów specjalnych.

 

Telefonujący zostanie uprzedzony o nagrywaniu i przetwarzaniu danych.

 

Jeśli etap szczepień dla telefonującego już się rozpoczął, dzwoniący powinien wybrać 1, podać imię, nazwisko, PESEL i numer kontaktowy. Konsultant zaproponuje najbliższe możliwe daty szczepienia w najbliższym możliwym punkcie i zapisze na wybrany termin. 

Po rozmowie rejestrujący się otrzyma wiadomość SMS z terminem i miejscem, w przeddzień szczepienia zostanie do niego wysłana wiadomość z przypomnieniem. Na podanie drugiej dawki szczepionki pacjent zostanie umówiony w punkcie szczepień po podaniu pierwszej.

Jakie dane będą potrzebne?

Przed rozmową przygotuj:

 • imię nazwisko
 • PESEL
 • numer telefonu (najlepiej komórkowego)

Jak zarejestrować się za pośrednictwem Internetu

E-rejestracja za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl będzie wymagać profilu zaufanego. Rejestrujący się będzie musiał potwierdzić dane i zaakceptować regulamin. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień w pobliżu adresu podanego na koncie pacjenta.

Gdyby komuś żaden z zaproponowanych terminów nie odpowiadał lub pacjent chciałby zmienić lokalizację, dogodne miejsce i czas będzie można wskazać przez wyszukiwarkę. Także w tym przypadku po dokonaniu rezerwacji pacjent otrzyma SMS z datą i miejscem szczepienia, a w przeddzień dostanie tą samą drogą przypomnienie.

Mobilne zespoły dla potrzebujących

Jeśli mamy problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, możemy skorzystać z mobilnego zespołu szczepiącego. Trzeba zapisać się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień i ustalić dogodny termin. Dzwoniąc na infolinię 989 dowiesz się, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi.

"Paszport" po zaszczepieniu

Po zaszczepieniu drugą dawką pacjent otrzyma tzw. "paszport osoby zaszczepionej". To wydruk z punktu szczepień bądź kod QR do pobrania.

Jak zgłosić chęć zaszczepienia się przez osoby w wieku 18-69 lat?

Osoby między 18. a 69. rokiem życia od 15 stycznia mogą - poprzez specjalny formularz - zgłaszać chęć zaszczepienia się. Dzięki temu będą mogły w pierwszej kolejności zarejestrować się na konkretny termin sczepienia. 

Aby zgłosić chęć zaszczepienia, trzeba:

 • Wejść na stronę internetową www.gov.pl/szczepimysie 
 • Kliknąć w klawisz: "zgłoszenie"
 • Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
 • Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
 • Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.
 • Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie.
 • Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

 

 

Najchetniej czytane

2021-01-29
Ostatnie pożegnanie
2021-01-15
Szczepienie przeciw COVID - 19
2021-01-18
Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych do punktów szczepień przeciw COVID-19 w Gminie Grodzisk Wielkopolski już działa!
2021-03-01
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
2021-02-11
Nabór na Rachmistrza Spisowego