Tak dbamy o tych których kochamy?

Od ponad roku prowadzimy systematyczną kampanię zmierzającą do uświadomienia mieszkańcom problemu smogu w naszej gminie. W ramach pokazów prawidłowego rozpalania w piecu przedstawiliśmy, jak wiele każdy z nas może zdziałać dla czystego  powietrza, angażując tylko odrobinę więcej czasu i trochę dobrych chęci.
Wydrukowaliśmy setki ulotek informacyjnych i instruktażowych.
Niestety, jeden dymiący komin potrafi zatruć powietrze w obrębie kilku ulic, a kilkanaście kominów zabija czyste powietrze w całym mieście. 
Pamiętajmy, problem smogu to nie problem Urzędu Miejskiego, to nasza wspólna sprawa. Przecież wszyscy oddychamy tym samym powietrzem. 
Aby na co dzień przypominać mieszkańcom i zachęcać do podjęcia wysiłku, by nie truć i nie dymić, w budynku gminnym  przy ul. Szerokiej zamieściliśmy czasową prezentację dymiących kominów.
Mamy świadomość, że niekiedy  pomimo chęci i dobrego opału, problem stanowi sam piec z wymuszonym obiegiem powietrza.
Celem wystawy jest pokazanie, jakie ilości trujących substancji uwalniają się przy rozpalaniu w jednym tylko piecu, co mnożone przez ilość kominów wskazuje skalę problemu.

Najchetniej czytane

2020-05-18
Gospodarka odpadami w gminie Grodzisk Wielkopolski - harmonogram na 2020 rok
2020-06-09
Wybory Prezydenckie 2020
2020-07-02
Ostatnie pożegnanie
2020-05-08
Komunikat nr 2 Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego o uruchomieniu przedszkoli
2020-05-22
Nabór wniosków związanych z likwidacją wyrobów zawierających azbest w roku 2020
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim