V zawody we Wrotkarstwie Szybkim im. Piotra Majewskiego o Dzban Bernarda

1 maja 2022 roku w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się mistrzostwa we wrotkarstwie szybkim organizowane przez Towarzystwo Rolkarskie  Skaqte2City.  Zawody ukończyło ponad 270 uczestników, wśród których blisko 100 stanowiły dzieci. Warto wspomnieć, że od pierwszej do obecnej edycji zawodów liczba uczestników zwiększyła się o 100 procent, a tegoroczna edycja cieszyła się największą liczbą zawodników w porównaniu do poprzednich edycji.  
W biegu na 100m i 300m wystartowało 20 dzieci, w biegu na 800m -  20 dzieci, w biegu na 1 km rywalizowało 25 zawodników, a w biegu na 3,1 km startowało  35 młodych adeptów .
Zawody odbyły się pod patronatem i przy wsparciu Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

Wyniki:
Biegi na 100m i 300m dla najmłodszych dzieci w wieku 3-4 lata oraz 5-6 lat nie są klasyfikowane. Wszystkie maluchy otrzymały medal i upominek.

 Dystans 800m (7-8 lat)
Dziewczęta
 I.   Heinrich Milena       0:02:26
 II.   Markowska Hanna  0:02:46
III.  Adamczewska Olga 0:02:47

Chłopcy
I.  Michalski Mateusz   0:02:45
II.  Kałek Tomasz          0:02:56
III.  Gruszka Tadeusz     0:03:08

 Dystans 1km ( 9 -10 lat)
Dziewczęta - wszystkie trzy miejsca wśród dziewcząt zdobyły wychowanki stowarzyszenia Skate2City
 I.  Menet Martyna        0:02:38
 II. Kałek Dorota            0:03:10
III.  Maciejewska Beata 0:03:19

Chłopcy
  I.  Gruszka Grzegorz    0:02:41
 II.  Norek Jakub             0:02:43
III.  Butrym Michał        0:02:47

 Dystans 3.1 Km ( 11-14 lat)
Najlepsi wśród młodzieży;
I. Michała Nadia        0:05:42
 II. Sarzała Nadia       0:05:42
III. Grzelecka Zuzanna       0:05:43

 I. Sobiecki Wiktor             0:05:42|
II. Lejstrauts Karlis            0:06:36
III. Guzenda Antoni            0:06:48

 W wyścigu na 9,3 km mogli uczestniczyć zawodnicy od 14 roku życia za zgodą rodziców oraz posiadali tzw. wysoki but fitness i koła max 90mm.

 I miejsce wśród kobiet zajęła Sylwia Janelt z Nowego Tomyśla z czasem  0:24:21, która swoją przygodę z rolkami rozpoczęła pod okiem instruktorów zaledwie w październików minionego roku.

 II miejsce wywalczyła Emilia Mokrzycka również z Nowego Tomyśla, która dystans pokonała w czasie 0:24:47

III miejsce  należy do Agnieszki Ratajczak z Buku, która mimo kontuzji zrobiła świetny czas 0:24:59

Natomiast podium męskie zajęli:          
I. Marek Sławomir                 0:23:20
II.  Lejstrauts Janis                   0:23:31     
III. Stachurski Tomasz             0:23:59 

Podczas pierwszomajowych zawodów po raz pierwszy w historii PZSW odbył się sprint  100m,  który nadzorowała  międzynarodowa sędzina - Ukrainka mieszkająca w Polsce.

 Kategoria K;                                           Kategoria ;M

  I.  Sarzała Natalia                               I. Kania Marek
II.   Kania Maria                                     II.  Kania Mateusz
III.  Lejstrauta Marta                          III. Michalski Mariusz

 Na uwagę zasługuje fakt , że Marek Kania jest tegorocznym olimpijczykiem z Pekinu. Reprezentował Polskę w łyżwiarstwie szybkim.

 Mistrzami Polski i jednocześnie zwycięzcami V półmaratonu im. Piotra Majewskiego  o "Dzban Bernarda " zostali :
Paweł Ciężki    0:35: 16 
Glamkowska Aleksandra   0:40:11.

Kolejne miejsca zajęli:
Zgrzywa Marek 0:35:17
Tyszkiewicz Klaudia 0:41:32 
Świątek Jan z czasem 0:36:51,
a wśród kobiet Sarzała Natalia z czasem 0:42:50.

  Pierwsze trzy miejsca w kat. wiekowych

K-M 16
Julia Heinrich                                                                                                   Kowalski Maciej                   
Biesiada Wiktoria                                                                                          Nagacz Igor
Menet Julia     Skate2City                                                                          Sobiecki Wiktor

 K-M 20
Kania Maria                                                                                                       Kościelniak Wojciech
Surma Balbina                                                                                                 Kania Mateusz
Pietkiewicz Zuzanna                                                                                   Kania Marek

 K -M 30
Klich Kamila                                                                                                      Mazurek Sebastian
Kasperska Justyna  Skate2City                                                            Pawelec Mirosław
Rybka Natalia                                                                                                  Nocuń Mateusz

 K -M 40
Szumlas Dorota                                                                                          Pronobis Mateusz
Uryzaj Karolina    Skate2City                                                              Warchoł Łukasz
Gądek Katarzyna                                                                                      Duda Marcin

 K-M 50
Bogucka Barbara                                                                                       Gądek Wojciech
Zgrzywa Agnieszka                                                                                  Miliszewski Aleksander
Dopierała Magdalena                                                                             Turkiewicz Grzegorz

 K-M 60
Gawraczyńska Anna   najstarsza Uczestniczka                      Olszowski Henryk
Wilczak Teresa    Skate2City                                                              Śliwiński Henryk
Wojciechowska Grażyna  Skate2City                                           Pawelec Zbigniew

 M70+
Koralewski Marceli
Kanjerski Jerzy   najstarszy uczestnik (1940)
Masłowski Aleksander

 

Najchetniej czytane

2022-06-17
Wniosek PESEL - Додаток PESEL
2022-06-21
DZISIAJ MIJA OSTATNI DZIEŃ BY ZŁOŻYĆ DELKARACJĘ DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
2022-05-20
Konkursy na stanowisko dyrektora szkoły
2022-05-16
Uwaga!!! Ruszają zapisy na IV Hunters Grodziski Mini Półmaraton "Słowaka".
2022-06-13
Młodzi adepci biegania sprawdzili się w IV Hunters Grodziskim Mini Półmaratonie "Słowaka".