Wizyta uczestników Biegu przez Polskę

Wczoraj, swój przystanek w naszym mieście miała grupa 6 biegaczy z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy postanowili okrążyć Polskę, by pokazać, że najtrudniejsze życiowe sytuacje nie determinują przyszłości.
Panowie udowodnili, że każdy z nas ma wybór, a sport może być najlepszym sposobem na wyjście z uzależnień.
Grupa dotarła do granicy naszej gminy w Ptaszkowie w czwartkowe popołudnie. Tam, przywitali ich przedstawiciele Grodziskiego Klubu Biegacza Piotr Bartkowiak oraz Barbara Cichos i wspólnie już dotarli do miasta.
Uczestnicy biegu spotkali się z Zastępcą Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Marcinem Brudło w siedzibie grodziskiego Muzeum, mieszczącego się w pałacu na terenie Parku Miejskiego, gdzie opowiedzieli o swoim pomyśle, jego założeniach, celach, o tym jak wyglądała ich podróż.
Spotkanie w grodziskim muzeum było także okazją do krótkiej prezentacji historii naszego miasta i jego tradycji, które przedstawił Andrzej Chróst, regionalista i pracownik muzeum.
Przypomnijmy, że biegacze, wyruszyli na trasę Biegu przez Polskę „Z pasji do Gorzowa” realizowanego przez Fundację Tomka Manikowskiego „Dogonić Marzenia” w sobotę, 2 lipca.
Łącznie, pokonają około 2500 kilometrów.
W piątek rano, wyruszyli ze Starego Rynku w Grodzisku Wielkopolskim w dalszą podroż - tym razem do Zielonej Góry. Stamtąd, w sobotę po południu, dotrą ponownie do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie zakończą realizację projektu.
Uczestnikom wyprawy gratulujemy oraz życzymy wytrwałości i dużo siły w pokonywaniu wszystkich trudności, jakie pojawią się na ich życiowej drodze.
POWODZENIA!

Najchetniej czytane

2022-06-17
Wniosek PESEL - Додаток PESEL
2022-06-21
DZISIAJ MIJA OSTATNI DZIEŃ BY ZŁOŻYĆ DELKARACJĘ DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
2022-05-20
Konkursy na stanowisko dyrektora szkoły
2022-05-16
Uwaga!!! Ruszają zapisy na IV Hunters Grodziski Mini Półmaraton "Słowaka".
2022-06-13
Młodzi adepci biegania sprawdzili się w IV Hunters Grodziskim Mini Półmaratonie "Słowaka".