W niedzielny poranek 31 maja 2026 r. nad stawem w Parku Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim odbył się piknik wędkarski pod nazwą Dzień Dziecka z wędką 2026r., organizowany przez Koło PZW w Grodzisku Wielkopolskim pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. W pikniku udział brało 20 dzieci w wieku 4-14 lat wraz z opiekunami. Wędkowano od godz. 9:30 do godz. 12:00. Po sygnale kończącym wędkowanie sędziowie wraz z Zastępcą Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Marcinem Brudło przeszli po stanowiskach i zważyli złowione ryby.
Tego dnia jednak, wszyscy byli zwycięzcami i każdy z uczestników został nagrodzony oraz otrzymał pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Samorząd Gminy Grodzisk Wielkopolski.