Zimowy Rajd Nordic Walking

Malownicze i urokliwe lasy Nadleśnictwa Grodzisk są doskonałym miejscem, do uprawiania aktywności fizycznej. Jedną z takich form jest Nordic Walking, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Pierwszy tegoroczny Rajd Nordic Walking organizowany przez Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim odbył się w minioną sobotę i zgromadził  liczną grupę sympatyków maszerowania z kijkami. To doskonała okazja by poznać naszą okolicę i jej uroki.
W 14 km trasę, wiodącą leśnymi duktami poprowadził grupę Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Marcin Brudło.
Po prawie dwugodzinnym, aktywnym marszu, rajdowicze dotarli na lotnisko w Kąkolewie, gdzie dzięki uprzejmości Prezesa Zarządu Pana Krzysztofa Maciejewskiego mogli zwiedzić obiekt, który na co dzień nie jest dostępny dla osób postronnych. Po lotnisku oprowadził piechurów Pan Kacper Cecuła, który bardzo ciekawie opowiadał o tym wyjątkowym w naszej gminie miejscu. Na zmęczonych ale szczęśliwych uczestników czekał ciepły posiłek. Dodatkową atrakcją były drobne upominki, które rozlosowane zostały wśród uczestników.
Serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznym Zimowym Rajdzie Nordic Walking i już dzisiaj zapraszamy na wiosenną jego edycję, która zaplanowana jest na 23 marca 2024 roku. Grodziskie lasy kryją jeszcze wiele tajemnic, których odkrywanie w grupie jest bezpieczne i może stać się pasją na długie lata.  

 

Najchetniej czytane

2024-01-03
ŚWIĄTECZNY BLASK - WYNIKI KONKURSU
2024-01-16
Zimowe utrzymanie dróg
2024-01-15
IX Grodziski Maraton Zumba Fitness
2023-11-27
Grodziski Jarmark Świąteczny
2024-01-02
Ankiety na potrzeby Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Grodzisk Wielkopolski