Rok 2013

Delegacje z miast partnerskich na uroczystościach 710-lecia Grodziska Wielkopolskiego

Przyjaciele z miast partnerskich: Betton (Francja), Delligsen (Niemcy), Merksplas (Belgia), Dolyna (Ukraina) przybyli do Grodziska Wielkopolskiego w dniach 7-9 czerwca 2013 roku, by wspólnie z nami świętować jubileusz 710-lecia miasta.
W piątek, goście uczestniczyli w uroczystościach w Centrum Kultury RONDO, mszy świętej, złożyli wraz z mieszkańcami wiązanki kwiatów pod pomnikiem Najświętszego Serca Pana Jezusa  i pod Pomnikiem Wdzięczności oraz uczcili pamięć Grodziszczan pomordowanych w Katyniu.
W sobotni poranek, delegacje spotkały się w grodziskim ratuszu z Burmistrzem Grodziska Wielkopolskiego Henrykiem Szymańskim oraz radnymi rady miejskiej.
Sobotnie spotkanie było okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy pomiędzy gminami oraz wskazania kierunków do rozwoju i zacieśnienia więzi z korzyścią dla gmin i jej mieszkańców.
Przedstawiciele miast partnerskich podkreślali wielokrotnie zauważalny nieustannie rozkwit miasta, który mają okazję podziwiać podczas każdej wizyty w Grodzisku Wielkopolskim.
Korzystając z pięknej sobotniej pogody, goście przeszli ulicami miasta na skwer przyjaźni przy ul. 3 Maja, gdzie podlali posadzone przed kilku laty drzewa przyjaźni – dęby.
Po drodze, mogli podziwiać nowego „Orlika” zlokalizowanego przy grodziskim gimnazjum oraz uczestniczyć w nagradzaniu zwycięzców gminnych zawodów sportowych, rozgrywanych na terenie Grodziskiego Centrum Sportu przy ul. Chopina. Wiele emocji wzbudziło dopingowanie najmłodszym – przedszkolakom – którzy na obiektach rozegrali turniej rekreacyjno – sportowy.
Oprócz licznych oficjalnych spotkań, goście z zaprzyjaźnionych miast uczestniczyli w imprezach kulturalnych i koncertach przygotowanych przez Centrum Kultury RONDO z okazji 710-lecia.