Rok 2015

GRODZISKIE PIWOBRANIE

W dniach 12 – 13 września 2015 roku, w ramach obchodów Grodziskiego Piwobrania, gościliśmy w naszym mieście delegacje z miast partnerskich. Swoją obecnością zaszczycili nas przyjaciele z miasta Dolyna  na Ukrainie, z miasta Delligsen w Niemczech oraz z miasta Biržai na Litwie. W tym wyjątkowym czasie, do Grodziska Wielkopolskiego po raz pierwszy przyjechała również delegacja z miasta Brod w Republice Serbskiej. Celem wizyty było zacieśnienie trwających już przyjaźni oraz omówienie możliwych kierunków współpracy z gminą Brod. W sobotni poranek, delegacje spotkały się w grodziskim ratuszu z Burmistrzem Grodziska  Wielkopolskiego Henrykiem Szymańskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Kineckim wraz z Radą Miejską. Liczymy, że wizyta gmin partnerskich, jak również delegacji z Republiki Serbskiej w Bośni i Hercegowinie przyczyni się do zacieśnienia i kontynuowania wzajemnej współpracy z korzyścią dla rozwoju zaprzyjaźnionych gmin oraz ich mieszkańców.

   

 Wizyta Zespołu Ludowego PERŁA

Podczas weekendu 1-3 maja 2015 roku w naszym mieście przebywał Zespół Ludowy PERŁA, działający przy Parafii Narodzenia NMP w Dolinie, w Archidiecezji Lwowskiej na Ukrainie. W sobotę, 2 maja oraz w niedzielę 3 maja, dzieci zaprezentowały się w Polsko – Ukraińskim, patriotycznym repertuarze, w grodziskich parafiach. Ich występ spotkał się z dużym uznaniem, o czym świadczyć mogą długie owacje na stojąco.

   

   

   

 Międzynarodowy Koncert "Tak Kochamy Polskę"

W niedzielę, 3 Maja na grodziskim Starym Rynku odbył się koncert pt. „Tak Kochamy Polskę”. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowała się Grodziska Orkiestra Weteranów, Zespół Perła z Doliny na Ukrainie oraz Grodziska Orkiestra Dęta. W święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja nie mogło zabraknąć pieśni patriotycznych podkreślających naszą polskość. Podczas koncertu była możliwość otrzymania „Niezbędnika Patrioty Gminy Grodzisk Wielkopolski”, który specjalnie na tę okoliczność wydał Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim. W publikacji znalazły się informacje, jakie każdy Polak wiedzieć powinien, czyli słowa i historia Hymnu Polski, godło i flaga Polski wraz z opisem powstania oraz flaga i herb Grodziska Wielkopolskiego.

Dziękujemy wszystkim za wspólne uczczenie tego wielkiego patriotycznego święta.