Rok 2015

25.15.5. Grodzisk Wielkopolski - Merksplas

W dniach od 20 do 24 sierpnia delegacja z Grodziska Wielkopolskiego przebywała w belgijskim Merksplas na jubileuszu 25 – lecia kontaktów pomiędzy gminami, 15 – lecia podpisania umowy o współpracy partnerskiej oraz 5 – lecia udziału niepełnosprawnej młodzieży z Belgii w Międzynarodowych Igrzyskach Specjalnych w Grodzisku Wielkopolskim. Te trzy jubileusze były doskonałą okazją by podsumować dotychczasową współpracę i zaplanować ją na dalsze lata. Podczas pobytu w Belgii delegacja wzięła udział w uroczystościach jubileuszowych, których zwieńczeniem był występ Chóru Ottimo działającego przy CK Rondo w Grodzisku Wielkopolskim. Chór występował również podczas nabożeństwa w Merksplas oraz w Sant Nicolas. Występy chóru wzruszały, radowały i zachwycały zebranych mieszkańców, którzy owacjami na stojąco dziękowali za wspaniałe muzyczne doznania. Dodajmy, że chór funkcjonuje od 2008 roku pod dyrygenturą Bartosza Żołędziejewskiego.

   

   

Międzynarodowe Igrzyska Specjalne

W dniach od 14 do 17 maja 2015 roku w Grodzisku Wielkopolskim przebywała 27 osobowa delegacja z Merksplas z Belgii – miasta partnerskiego Gminy Grodzisk Wielkopolski. Delegacja przyjechała do naszego miasta na V Międzynarodowe Igrzyska Specjalne, które cyklicznie, co dwa lata odbywają się na terenie Zespołu Otwartych Obiektów Sportowo – Rekreacyjnych w Grodzisku Wielkopolskim.
Podczas pobytu uczestnicy mieli okazję zwiedzić Gniezno oraz przejechać się drezynami
Największą radością dla gości z Belgii była możliwość rywalizacji podczas igrzysk. Już dziś możemy powiedzieć, że za dwa lata spotkamy się z nimi ponownie podczas Międzynarodowych Igrzysk Specjalnych 2017.