Rok 2016

X Hunters Grodziski Półmaraton Słowaka

W sobotę, 11 czerwca z okazji X Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” odbyła się uroczysta gala, podsumowująca wszystkie dziesięć edycji biegu.
Jak podkreślił w swoim wystąpieniu Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, grodziski bieg zrodził się z pasji do sportu. Przed 10. laty - nikt nie spodziewał się, że impreza ta osiągnie tak wielki sukces w skali regionu i kraju nie opuszczając od pierwszej właściwie edycji czołówki najlepszych biegów w Polsce.
Wśród gości sobotniej gali obecni byli:Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Honorowy Obywatel Grodziska Wielkopolskiego, Herman Cooremans z Belgii Honorowy Obywatel Grodziska Wielkopolskiego, Mariusz Zgaiński Starosta Grodziski, Marek Kinecki Przewodniczący Rady Miejskiej Grodziska Wielkopolskiego i Radni Rady Miejskiej, Przedstawiciele gmin partnerskich z niemieckiego Delligsen, ukraińskiej Doliny i belgijskiego Merksplas, Henryk Paskal Prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów, Zdzisław Urbańczyk Prezes Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska, Piotr Żyłkowski Prezes Firmy „Hunters” - sponsor tytularny grodziskiego Półmaratonu „Słowaka”, a także przedstawiciele organizatorów biegów partnerskich  z Poznania, Postomino i Sobótki. Wśród gości obecni byli również zawodnicy, którzy ukończyli 9 edycji naszego Biegu i którzy zgłosili swój udział w X edycji.

Kolejnego dnia goście z Delligsen podczas X Hunters Grodziskiego Półmaratonu "Słowaka" wręczali biegaczom medale, tym którzy ukończyli bieg, a także niektórzy brali czynny udział w nim.

   

Drużyna z Delligsen na turnieju w Ptaszkowie

W niedzielę, 14 sierpnia 2016 r. na terenie Wiejskiego Centrum Kultury i Sportu w Ptaszkowie odbył się turniej w piłki nożnej sołectw o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim. W turnieju udział wzięło 8 drużyn z wsi: Ptaszkowo, Woźniki, Kobylniki, Kąkolewo oraz dwie z miasta partnerskiego Delligsen. Po emocjonujących meczach oraz zasadach fair play klasyfikacja przedstawia się następująco:
1 miejsce – II Drużyna Ptaszkowa
2 miejsce – I  Drużyna Ptaszkowa
3 miejsce – III Drużyna Ptaszkowa
4 miejsce – Woźniki
5 miejsce – Kobylniki
6 miejsce – Kąkolewo
7 miejsce – Kaierde I
8 miejsce – Kaierde II

Puchary oraz dyplomy drużynom wręczył w imieniu Przewodniczącego Rady Miejskiej Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Grocholewski.