Rok 2019

Ulična Trka Brod … czyli bałkański start GKB.

W dniach 21-24 listopada grupa biegaczy z Grodziskiego Klubu Biegacza przebywała w miejscowości Brod w Republice Serbskiej, w Bośni i Hercegowinie na organizowanym w sobotę 23 listopada biegu ulicznym na dystansie 5 i 10 km.

Był to pierwszy bieg organizowany przez biegaczy serbskich zaprzyjaźnionych z biegaczami z naszego miasta.

W czasie pobytu, grupa miała okazję spotkać się z Naczelnikiem Gminy Iliją Jovičićem oraz jego współpracownikami oraz z polskimi żołnierzami z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Bośni i Hercegowinie.

Sobota była czasem spędzonym na poznaniu miasta i mieszkańców oraz przyglądania się przygotowaniom do biegu, który rozpoczął się o godzinie 16.00. Sam bieg był niezwykle mocno obsadzony. Wystarczy tylko wspomnieć, że w kategorii kobiet bieg wygrała Lucia Kimani Mwahiki-Marčetić – bośniacka lekkoatletka pochodzenia kenijskiego specjalizująca się w biegach długodystansowych, uczestniczka igrzysk w Pekinie, Londynie oraz w Rio de Janeiro. A w kategorii mężczyzn - Osman Junuzovic, zwycięzca tegorocznego półmaratonu w Sarajewie.

Biegacze z Polski osiągnęli poniższe czasy:

Piotr Humerski 38;50 (8 miejsce open)
Michał Sokół 48;10
Piotr Bartkowiak 57:55
Beata Brudło 59;14
Zbigniew Bernacki 1;00:53

Wyjazd został dofinansowany przez Gminę Grodzisk Wielkopolski w ramach projektu dotyczącego rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami gmin zaprzyjaźnionych z gminą Grodzisk Wielkopolski – Zabiegane miasta partnerskie.

   

     

 

XIII Hunters Grodziski Półmaraton "Słowaka"

W  dniach od piątku 7 do niedzieli 9 czerwca 2019 roku w naszym mieście, podczas obchodów największego święta sportu - czyli XIII Hunters Grodziskiego Półmaratonu "Słowaka" przebywały delegacje z miast partnerskich. Gościliśmy tym samym przedstawicieli społeczności: Merksplas w Belgii, Delligsen w Niemczech, Birzai na Litwie, Doliny na Ukrainie, Brod w Republice Serbskiej oraz nadmorskiej gminy Postomino.

         Goście mieli możliwość poznania naszego miasta, zwiedzając przy okazji jedną z grodziskich firm - Lexxit Mebel. Dużych emocji dostarczył naszym delegacjom udział w dwóch wielkich wydarzeniach sportowych jakimi były III Minipółmaraton "Słowaka" oraz XIII Hunters Grodziski Półmaraton "Słowaka". Podobnie, jak uczestnicy biegów, przedstawiciele gmin partnerskich podkreślali wspaniałą atmosferę, ogromną życzliwość mieszkańców i kunszt organizacyjny.

Spotkanie przedstawicieli partnerskich gmin było także okazją do omówienia planów dalszej współpracy.