Ważna informacja dla osób objętych kwarantanną domową

Szanowni Mieszkańcy,

każdego dnia coraz większa liczba osób objętych zostaje kwarantanną domową. Również na naszym terenie liczba ta wciąż rośnie. Już ponad 50 – ciu mieszkańców powiatu grodziskiego w tym mieszkańców naszej gminy, zobowiązana została do zachowania tych szczególnych środków ostrożności.
Z myślą o nich Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało bezpłatną aplikację pod nazwą Kwarantanna domowa, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie tej szczególnej i dotkliwej formy odizolowania od pozostałych członków społeczności.
Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.
Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze. Dzięki niej, szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. 
WAŻNE - aplikację należy ściągnąć po otrzymaniu oficjalnego smsa z zachętą. Oznacza on bowiem, że Państwa dane zostały już dodane do systemu.

Jak aktywować aplikację?
Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.
W razie jakichkolwiek problemów technicznych z aplikacją można zadzwonić na przygotowaną specjalnie infolinię - 22 165 57 44.

 Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

Jak korzystać z aplikacji: https://www.youtube.com/watchtime_continue=11&v=Wg_SsmkHU7M&feature=emb_logo

 

 

 

 

Najchetniej czytane

2020-05-18
Gospodarka odpadami w gminie Grodzisk Wielkopolski - harmonogram na 2020 rok
2020-04-24
Oświadczenie Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego
2020-06-09
Wybory Prezydenckie 2020
2020-05-08
Komunikat nr 2 Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego o uruchomieniu przedszkoli
2020-07-02
Ostatnie pożegnanie
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim