Trasy dla rolkarzy w gminie Grodzisk Wlkp.

Rozwijająca się infrastruktura sportowo – rekreacyjna gminy Grodzisk Wielkopolski sprzyja uprawianiu popularnych sportów. Dzięki pozyskaniu przez grodziski samorząd środków zewnętrznych udało się pobudować ścieżki pieszo – rowerowe, które wykorzystywane są nie tylko przez rowerzystów i miłośników Nordic Walking, ale także coraz częściej przez rolkarzy. W zakładce „Trasy dla rolkarzy w gminie Grodzisk Wielkopolski”, proponujemy Państwu dwie trasy o  zróżnicowanych długościach. Rozprawę Pani Justyny z Grodziska Wielkopolskiego, o tym jak rozpocząć przygodę z rolkami oraz relację z I Grodziskiego Rajdu na Rolkach, który odbył się w czerwcu 2011 roku. 
Zachęcamy Państwa do aktywnego spędzania czasu wolnego na obiektach sportowo – rekreacyjnych gminy Grodzisk Wielkopolski.

Trasa 1 - Grodzisk Wielkopolski– Ruchocice – 4 km.
Pierwsza, krótsza prowadzi wzdłuż drogi krajowej 32 z Grodziska Wielkopolskiego do Ruchocic. Trasa jest oświetlona na całej długości. Jej długość wynosi około 4 kilometrów.

 

Trasa 2 - Grodzisk Wielkopolski – Woźniki – 10 km.
Druga, dłuższa prowadzi wzdłuż dogi krajowej 32 z Grodziska Wielkopolskiego przez miejscowości Ptaszkowo, Kotowo, do Woźnik. Trasa oświetlona na długości 4 kilometrów (Grodzisk Wielkopolski – Ptaszkowo). Długość trasy wynosi około 10 kilometrów.