Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W środę, 13 kwietnia przy skwerze upamiętniającym ofiary zbrodni  katyńskiej w Grodzisku Wielkopolskim, odbyły się lokalne uroczystości.

Przybyłych  gości oraz mieszkańców przywitał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, który przypomniał okoliczności tragicznego mordu na polskiej elicie. Nie sposób było podczas uroczystości nie wspomnieć również o obecnych wydarzeniach, które równie mocno szokują, zatrważają, budząc ból
i niedowierzanie.

- Naiwnie sądziliśmy, że świat zmienił się przez te 80 lat, jakie minęły od katyńskiego mordu, że ludzkość osiągnęła wyższy poziom rozwoju i że nauczeni potworną lekcją II wojny światowej nie będziemy już mieli do czynienia
z okrutnymi demonami wojny i ludobójstwa. Niestety – nadal przegrywamy z nacjonalizmami, imperializmami, obsesjami rządzących, propagandową agitacją i barbarzyństwem- powiedział w swoim wystąpieniu burmistrz Piotr Hojan.

Okolicznościowy program artystyczny zaprezentowała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4, której patronem jest jedna z ofiar zbrodni katyńskiej.

Delegacja przed pomnikiem katyńskim złożyła wiązankę kwiatów oraz zapaliła znicze pamięci.

Wiązankę kwiatów złożono również przed Pomnikiem Wdzięczności oraz zapalono znicz przy dębie katyńskim na skwerze przy ul. 3 Maja.  

Najchetniej czytane

2022-06-17
Wniosek PESEL - Додаток PESEL
2022-06-21
DZISIAJ MIJA OSTATNI DZIEŃ BY ZŁOŻYĆ DELKARACJĘ DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW
2022-05-20
Konkursy na stanowisko dyrektora szkoły
2022-05-16
Uwaga!!! Ruszają zapisy na IV Hunters Grodziski Mini Półmaraton "Słowaka".
2022-06-13
Młodzi adepci biegania sprawdzili się w IV Hunters Grodziskim Mini Półmaratonie "Słowaka".