Grodziski Festyn przy Wiatraku

W niedzielę, 12 września na terenie Centrum Ekologiczno – Edukacyjnego „Pod Chmurką” w Grodzisku Wielkopolskim odbył się tradycyjny Festyn przy Wiatraku.

Moc przygotowanych atrakcji przyciągnęła całe rodziny. Spotkanie przy wiatraku, jak zawsze miało charakter proekologiczny. Zależy nam bowiem na promowaniu ochrony środowiska, zdrowego odżywiania, naturalnych metod wspierania odporności oraz zachowanie w pamięci tradycji młynarskich naszego miasta, poprzez przypominanie ich podczas dorocznego festynu. Były więc rozmowy o ziołach, zdrowa, domowa kuchnia serwowana przez niezawodne panie z Kół Gospodyń Wiejskich, rozmowy o miodzie, dyskusje jak sprawić by w okresie grzewczym powietrze nie zamieniało się w smogowego smoka i wiele innych. Całość przeplatały wstępy artystyczne, w których mogły zaprezentować się miedzy innymi lokalne talenty.

Dużym zainteresowaniem cieszył się mobilny punkt szczepień, z którego skorzystało wiele osób. Na miejscu obecny był lekarz kwalifikujący, członkowie OSP w Grąblewie, a panie z KGW Słocin częstowały szczepiących się słodkim upominkiem .

Tor przeszkód oraz szkoła pierwszej pomocy, spacer z ornitologiem, zwiedzanie wiatraka, to kolejne atrakcje, które czekały na uczestników festynu.

Walka o planetę to temat priorytetowy, dlatego nie ustaniemy w edukacji i promocji proekologicznych zachowań wśród naszych mieszkańców.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie wszystkim instytucjom i organizacjom które wsparły organizację festynu, wzięły w nim czynny udział, a mieszkańcom dziękujemy za liczną obecność.

Liczymy, że nową wiedzę z zakresu ekologii, chętnie wprowadzać będziecie Państwo w swoją codzienność, wybierając zawsze to co zdrowe dla was i dobre dla planety.

Najchetniej czytane

2021-06-25
Grodziska Szybko 10 po Covidzie
2021-08-26
Uwaga! transmisja mszy św. z Lubinia odbędzie się online
2021-06-19
Zbiór wszystkich produkcji związanych z Grodziskiem Piwobraniem 2021
2021-07-25
Wybieramy najpiękniejszy balkon i ogródek przydomowy
2021-06-30
Centralna ewidencja emisyjności budynków