Wspólne kontrole antysmogowe pracowników Urzędu Miejskiego oraz grodziskiej Policji

6 osób zostało ukaranych mandatem w ramach trwających na terenie naszej gminy działań antysmogowych.
Realizując zapisy Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Wielkopolskiego, jak również tzw. „uchwały antysmogowej”, grodziscy policjanci wspólnie z pracownikami Wydziału ds. Wsi i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim regularnie prowadzą kontrole kotłowni w gospodarstwach domowych z zakresu spalania odpadów i paliw zabronionych do ich stosowania.
Kontrole przeprowadzono między innymi na terenie Czarnej Wsi, Kąkolewa, Kurowa, Grąblewa oraz na poszczególnych ulicach Grodziska Wielkopolskiego.
W  sześciu przypadkach w miejscach składowania opału ujawniono elementy drewna lakierowanego pochodzącego z rozbiórki zużytych mebli, plastiki oraz inne sztuczne tworzywa wykorzystywane jako opał.  Nakazano właścicielom nieruchomości natychmiastowe pozbycie się ich zgodnie z regulaminem czystości i porządku. W każdym z tych przypadków kontrole zakończono wysokimi mandatami karnymi, ale i również wyznaczono właścicielom odpowiedni czas na zrealizowanie wydanych im poleceń. Funkcjonariusze zapowiedzieli rekontrole.
Wiele kontroli policjantów i urzędników to efekt reakcji na dotychczasowe, anonimowe zgłoszenia od mieszkańców, którym nie jest obojętne czym oddychają każdego dnia.

Zgodnie z art. 379 Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska, upoważnieni pracownicy Urzędu, wykonując kontrolę, uprawnieni są do wstępu na teren nieruchomości w godzinach od 6.00. do 22.00.

/źródło: http://www.grodzisk-wielkopolski.policja.gov.pl /

 

Najchetniej czytane

2020-11-19
Ostatnie pożegnanie
2020-11-12
Skrzynka podawcza w Urzędzie Miejskim
2020-11-24
AKTUALIZACJA GODZIN! PUNKT POBRAŃ MATERIAŁU BIOLOGICZNEGO DO PRZEPROWADZENIA TESTU NA OBECNOŚĆ WIRUSA SARS-COV-2
2020-09-28
Jesienna zbiórka odpadów wielkogabarytowych
2020-08-27
Informacja dotycząca Szkoły Podstawowej Nr 4
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim