XIX Grodziska Pielgrzymka do grobu ojca Bernarda w Lubiniu

W sobotę, 4 września 2021 roku w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu odbyła się msza święta XIX Grodziskiej Pielgrzymki do grobu ojca Bernarda. Z  uwagi na utrzymującą się trudną sytuację epidemiczną i związanym z tym ograniczeniem ilośći osób mogących znajdować się w klasztorze, po raz kolejny pielgrzymka odbyła się z udziałem delegacji i przedstawicieli grodziskiej społeczności. Mszy świętej przewodniczył tradycyjnie już ks. biskup Grzegorz Balcerek. Wszyscy chętni, mogli uczestniczyć w uroczystościach dzięki transmisji On-line.

Wśród delegacji obecnych w Lubiniu byli Honorowi Obywatele Grodziska Wielkopolskiego Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak oraz ks. kan. Władysław Łapawa, a także,  Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i wieloletni Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, dyrektor IPN w Poznaniu Rafał Reczek, Burmistrz Wielichowa i wieloletni Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Honorata Kozłowska,  Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Gawron oraz Radni Rady Miejskiej, a także księża proboszczowie grodziskich parafii, członkowie Grodziskiego Klubu Biegacza, którzy przybiegli do Lubinia w sztafecie, przedstawiciele cyklistów, seniorzy, rolkarzy, przedstawiciele Rady Rarafialnej, służb mundurowych. Tradycyjnie też, Wąbrzeźno – gdzie urodził się ojciec Bernard – reprezentowali motocykliści podążający co roku Jego szlakiem.

Spotkanie pielgrzymkowe w Lubiniu to czas szczególnej modlitwy o pomyślność i spokój dla miasta, zdrowie mieszkańców, a w obecnym czasie również o ustanie pandemii i pokój na świecie.

Jak przypomniał podczas pielgrzymki Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, kiedy pod koniec 2019 roku świat dotknęła pandemia koronawirusa, instynktownie czuliśmy, że powinniśmy przybyć tutaj i po raz kolejny poprosić w imieniu naszych mieszkańców o wstawiennictwo ojca Bernarda i Jego opiekę nad mieszkańcami. Wierzymy, że trzyma On w sposób szczególny pieczę nad nami i nad naszym miastem.

Najchetniej czytane

2024-04-22
Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko, na czas określony (zastępstwo).
2024-05-15
Ruszyły zapisy na VI Hunters Grodziski Mini Półmaraton "Słowaka"
2024-05-28
2 EDYCJA NOCNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
2024-04-24
Postanowienie Komisarza Wyborczego w Poznaniu II z dnia 18.04.2024 roku
2024-04-12
Wyniki Wyborów do Rady Gminy w 2024 roku